به وب سایت شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران خوش آمدید!
روزنه

اخبار > چاپ دانشنامه‌ها و گواهی‌های کسب و کار هوشمند بدون امکان جعل چاپ دانشنامه‌ها و گواهی‌های کسب و کار هوشمند بدون امکان جعل


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی مدیرعامل شرکت با خبرگزاری تسنیم

چاپ دانشنامه‌ها و گواهی‌های کسب و کار هوشمند بدون امکان جعل چاپ دانشنامه‌ها و گواهی‌های کسب و کار هوشمند بدون امکان جعل

رضا منصوری مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، از ایجاد امکان تولید منشورات امنیتی با استفاده از نسل جدید کاغذهای امنیتی که به صورت هوشمند هستند خبر داد.

وی افزود: یکی ازدغدغه‌هایی که عمدتاً نهادهای دانشگاهی و صنفی در سال‌های گذشته داشته‌اند‌، این بود که دانشنامه‌ها و گواهی های صنفی جعل شوند،‌ چاپخانه بانک ملی در تازه‌ترین دستاورد خود موفق شده است به تولید و چاپ دانشنامه‌ها و گواهی‌های صنفی هوشمند بپردازد.

منصوری تصریح کرد:‌ طرح مطالعاتی تولید این دانشنامه‌ها روی انواع کارت‌های حافظه در دست انجام است،‌ این لایه‌‌ها الکترونیک و هوشمند هستند و ضمن اینکه چاپ امنیتی بالایی دارند،‌ یک لایه الکترونیک نیز روی آن‌ها وجود دارد که در کنار امنیت فیزیک سند، می تواند به شکل چشم‌گیری اصالت سند را تضمین کند.

وی ادامه داد‌:  دانشنامه‌های الکترونیک به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با یک کارت ریدر موبایل نیز می‌توان اصلت آن را کنترل کرد‌، در این راستا مذاکره با دانشگاه‌ها‌، نهادها و مراکز علمی و پژوهشی با نمونه‌های پایلوت طراحی‌شده در حال انجام است.

منصوری ادامه داد: این نوع از کارت‌‌ها می‌توانند در چاپ دانشنامه‌‌ها،‌ گواهی‌نامه‌های مهارتی‌ کسب و کار‌، پروانه‌های وکالت و ... بکار روند و بخش قابل توجهی از دغدغه‌های موجود در جامعه و قوه قضائیه برای جعل نشدن این اسناد را پاسخ دهد.

لینک خبر


٠٧:٥٩ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١١٠٣    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج
نرم افزار امنیتی

مولفه های نرم افزار امنیتی
 (Guilloche)گیلوش
 (Art screen)آرت اسکرین
 (Latent Image)تصویر مخفی
 (Rainbow)رنگین کمان
 (Micro text)ریز نوشته
(Relief)برجسته سازی
(Anti Copy)ضد کپی

اثر انگشت(Finger print)
.........

ادامه

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 366654
 بازدید امروز : 324
 کل بازدید : 1868266
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1110
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر: