به وبگاه شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران خوش آمدید،برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین محصولات ما، با کارشناسان واحد بازار یابی و فروش 02144985910 در تماس باشید.

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عنوان

تماس با کارشناسان

صفحه اصلی > صفحه اصلی > درباره ما > چشم انداز 
تقویم

 

تماس با ما

 

چشم انداز

چشم انداز

 استانداردهای بین‎المللی در روند توسعه جهانی، کنترل تضمین کیفیت محصول را با رعایت شاخص‎های کیفیت، سرعت و سهولت، ارزانی و در نهایت کسب اعتماد و رضایت مشتری و افزایش سود دهی شرکت، شیوه‎های زیر را راهبری می‎نماید:
 1. ایجاد کمیته‎ مرکزی «تحقیق و توسعه» (R&D) و زیر کمیته‎های علمی – پژوهشی؛
 2. ایجاد مدیریت مشارکتی با تشکیل کمیته‎های اجرایی- کارشناسی؛
 3. تشکیل کمیته مرکزی ISO و زیر کمیته‎های نظارتی آن در بخش‎های مختلف؛
 4. تقویت مدیریت منابع انسانی (اصلاح فرآیند جذب، نگهداشت، ارزشیابی عملکرد، ارتقاء و ... نیروی انسانی)؛
 5. تقویت مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی (مرکز پژوهش و اطلاع رسانی)؛
 6. تقویت و توسعه IT و افزایش امکانات و دانش دیجیتال در شرکت.

1. کمیته مرکزی «تحقیق و توسعه»(R&D) و زیر کمیته‎های علمی – پژوهشی
 به منظور برنامه‎ریزی استراتژیک در حوزه سخت‎افزار (ماشین‎آلات و تجهیزات) و پیش‎بینی اقتصادی در تولید محصولات در زمان حال و آینده، در ک موقعیت‎های بحرانی و مدیریت آن، ارائه مدل‎های مختلف آماری از روند رو به توسعه شرکت و تجزیه و تحلیل آمار برای تصمیم‎گیری، مطالعه در مورد بهبود روش‎های فرایند تولید، انتقال دانش‎ فنی و بهره‎مندی از فناوری نوین صنعت چاپ در دنیا، گردآوری و ارزیابی‎ تازه‎ترین یافته‎های علمی و فنی در رابطه با ماشین‎آلات و دستگاه‎های پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ، مشاوره با کارشناسان خارجی و داخلی خبره، پیرامون افزایش ضرایب امنیتی در ارواق بهادار و اشکال متنوع چاپی، به تناسب شرایط جهانی، کمیته مرکزی «تحقیق و توسعه» (R&D) با همیاری و همفکری زیر کمیته‎های علمی – پژوهشی خود، به صورت سیستمی، ایفای نقش می‎نماید.

2. ایجاد مدیریت مشارکتی با تشکیل کمیته‎های اجرایی – کارشناسی
 سیستم مدیریت مشارکتی در حقیقت بر این اساس استوار است که مدیریت در اختیار و قدرت برای تصمیم‎‎گیری با تمامی کارکنان و زیر دستان، سهیم و شریک می‎شود و زیردستان نیز با مدیران خود به عنوان رهبران گروه و نه فرماندهان بلامنازع، براستی همکاری و همفکری می‎کنند تا در زمینه‎های گوناگون، تصمیمات مناسب و مفید گرفته شود.
این روش مدیریت که به وسیله مکتب سیستم‎ها و منابع انسانی، مطرح و پیشنهاد می‎شود، در واقع، «منابع انسانی» را کلید و منبع اصلی حل و فصل تمام امور در شرکت‎ها می‎دانند و کار مدیران را به عنوان یک کاتالیزور و عامل تسهیل کننده برای شکوفایی توانایی‎ها و استعدادهای کارکنان می‎شناسد.
بر این اساس، شرکت در حوزه‎های زیر، بیش از بیست کمیته اجرایی- کارشناسی تشکیل داده است:
برنامه‎ریزی استراتژیک (کمیته بهره‎وری و تحقیق و توسعه (R&D) و ارتباط با موسسات خارجی)؛
مدیریت منابع انسانی (کمیته‎های گزینش، آموزش و کار و دانش، ارزشیابی، طبقه‎بندی مشاغل و IT)؛
مدیریت کیفیت (کمیته مدیریت کیفیت یا ISO)؛
مدیریت هماهنگی عملیات (کمیته‎های برنامه‎ریزی، بازاریابی و فروش، ارواق بهادار ريال حفاظت و کنترل، تدارکات مواد اولیه و انبار، تربیت بدنی و معاملات)؛
 مدیریت فنی و ایمنی (کمیته فنی و ایمنی)؛
مدیریت اطلاع رسانی (کمیته اطلاع‎رسانی و تبلیغات)؛
مدیریت رفاهی (کمیته‎های تعاونی مصرف، تعاونی مسکن، وام و بهداشت)؛
مدیریت مالی (کمیته های بودجه، وام و بازرسی داخلی و ادواری)؛

 3. تشکیل کمیته مرکزی ISO و زیر کمیته‎های نظارتی آن
 در جهان امروز، تقاضای محصولات و خدمات ارائه شده توسط سازمان‎های صنعتی، تجاری و خدماتی رو به فزونی نهاده و توقع مشتریان، به ویژه در زمینه کیفیت و استانداردسازی محصولات افزایش یافته است.
شرکت برای حفظ موقعیت رقابتی و توان ادامه حیات اقتصادی، به سیستم‎هایی نیازمند است که هر روز، موثرتر و کاراتر شود تا به بهبود کیفیت و افزایش رضایت مشتری و ارتقای بهره‎وری در شرکت منجر شود.
به همین منظور، کمیته مرکزی ISO برای استقرار بهبود مستمر در فرایند تولید و افزایش کیفیت جامع و فراگیر در همه اجزای سیستم، برای جلب رضایت مشتری، بر مفهوم «بازار محوری» تاکید می‎ورزد. در این مفهوم، تمرکز بر رضایت مشتری است.
لازمه استقرار جامع استانداردها و مدیریت کیفیت فراگیر، ایفای نقش مناسب تمام کارکنان و مدیران و رعایت الزامات ذهنی و فناوری منطبق بر مهارت‎های حرفه‎ای و نگرش‎های علمی آنان است.
طبیعی است علاوه بر تعهد و علاقه‎مندی سطوح مدیریتی؛ ISO و استقرار سیستم کیفیت، وجود انگیزش لازم در کارکنان و کنترل روشن و مستمر بر نحوه عملکرد آنان و افزایش تعهد همه بخش‎ها به استانداردها و خط‎مشی کیفیت، ضروری است.
در این راستا، کنترل کیفیت و ایجاد سیستم کنترل کیفی آماری که قادر به کنترل ورودی‎ها، فرایند تولید و خروجی‎ها باشد، ارزیابی کیفی مواد اولیه داخلی و خارجی، تشکیل فضای مناسب آزمایشگاهی و تهیه مستندات قوی، مکتوب و ماندگار و قابل رجوع برای کیفیت مواد و محصولات نسبت به زمان و ارائه گواهی‎نامه معتبر برای محصولات، استقرار استانداردهای بین‎المللی ISO 9002:2000 و بازنگری سیستم کیفیت در دوره‎های زمانی چهار ماهه، حرکت به سمت استقرار نظام مدیریت جامع (T.Q.M) و ایجا شرایط برای بهبود دائمی و توسعه پایدار، از دغدغه‎های جدی مدیریت شرکت می‎باشد.

 4. تقویت مدیریت منابع انسانی (اصلاح فرایند جذب، نگهداشت، ارزشیابی، ارتقا و ...)
لازمه افزایش بهره‎وری و توسعه کیفیت در شرکت، بهینه‎سازی و مدیریت مطلوب منابع انسانی است. در این راستا، شرکت با تشکیل کمیته گزینش در مرحله جذب، تقویت بخش آموزش در مرحله نگهداشت و ارتقای دانش و مهارت های فنی و علمی کارکنان به تناسب توسعه فناوری، بازنگری در شیوه‎نامه ارزشیابی عملکرد کارکنان و طرح طبقه‎بندی و اصلاح سیستم نیروی انسانی طی برنامه کوتاه مدت و اصلاح اساسی زیر ساخت منابع انسانی با تجدید نظر در «طراحی ساختار شرکت» با رعایت تناسب توانایی‎های علمی و فنی کارکنان با سطح انتظارات شغلی در چاپخانه استاندارد و تحولات فناورانه در سطح جهان طی برنامه میان مدت و بلند مدت می‎باشد.

 5. تقویت مدیریت ارتباطات و اطلاعات (مرکز پژوهش و اطلاع‎رسانی)
روند تحولات صنعت چاپ و فناوری در حوزه علوم ارتباطات و اطلاعات در سطح جهان، به طور روزافزون بر دامنه گستره و تنوع نیازها و انتظارات مشتریان افزوده است.
این مسأله، بیانگر ضرورت و اهمیت فعالیت‎های روشمند و جامع اطلاع رسانی در کنار فعالیت‎های تولیدی و صنعتی است.
به منظور ایجاد نظام جامع «بانک اطلاعات مدارک و اسناد» و بهبود روش‎های اطلاع‎‎رسانی فعالیت‎های شرکت، مرکز پژوهش و اطلاع‎رسانی تأسیس شده است.
در این مرکز، علاوه بر ارائه خدمات اطلاع‎رسانی از طریق منابع و مدارک (مکتوب و غیر مکتوب) به مدیران، سرپرستان و ...، کلیه مدارک نوشتاری و دیداری، شنیداری، گردآوری، بایگانی و طبقه‎بندی شده است و با موضوع بندی‎های مشخص، در قالب «بانک اطلاعات الکترونیکی»، قابل استفاده می‎باشد.
در ضمن، تولید نشریه آموزشی و اطلاع رسانی «راه‎ توسعه» برای مدیران و سرپرستان نظارت بر نحوه تبلیغات محیطی، برگزاری جلسات و نشست‎های عمومی و تخصصی کارکنان، پشتیبانی و به روز رسانی اطلاعات سایت شرکت
www.bmipco.ir و ... از جمله فعالیت‎های اجرایی این مرکز است.

6. تقویت و توسعه IT و افزایش امکانات و دانش دیجیتال در شرکت
توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضرورت انکار ناپذیر امروز جوامع است. این پدیده، نقش موثری در توسعه کمی و کیفی عملکرد شرکت خواهد داشت. بدیهی است شرکت با تأمین امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز و تجهیز به سخت‎افزار و نرم‎افزار مناسب، قادر خواهد بود در توسعه کاربرد IT در فرایند عملیات (امور برنامه‎ریزی تولید، فنی و ایمنی و...) و نیز افزایش دسترسی به منابع اطلاعاتی و نظام‎مند ساختن سیستم مدیریتی از طریق شبکه‎سازی اطلاعات، و تسهیل و تسریع در روابط اداری (اتوماسیون اداری)، استفاده از نظرات مشتریان از طریق پست الکترونیکی (E-Mail)، بهره‎مندی از تجارت و یافته‎های علمی- فنی سایر مراکز چاپ در جهان از طریق اینترنت و ...، اقدامات شایسته‎ای در این حوزه انجام دهد.

روزنه

 

گاه شمار و رویداد ها

شنبه ٢٠ خرداد ١٤٠٢
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9233
 بازدید امروز : 651
 کل بازدید : 3493661
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/1406
عنوان


عنوان

 

بایگانی دیجیتالی